Recenzja Oblubienice wojny Helen Bryan

Redakcja

8 stycznia, 2024

Oblubienice wojny Helen Bryan to niezwykła pozycja w świecie literatury, która cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona czytelników. Książka opowiada o trudnych doświadczeniach, które spotykają ludzi w czasie wojny. To właśnie one, jak nic innego zbliżają do siebie ludzi. Przyjrzyjmy się niezwykle ciekawej, wzruszającej opowieści z bliska.

Nic nie rozerwie więzi przyjaźni!

Mottem przewodnim opowieści jest nierozerwalna przyjaźń i więź łącząca ludzi, która wykuta została w ciężkich, bezlitosnych czasach wojny. Pięć dziewczyn wojna i kapryśny los rzuca do wioski Crowmarsh Priors, w południowo-wschodniej Anglii. Wspólnie próbują walczyć z przeciwnościami losu w cieniu trwającej II wojny światowej. Oblubienice wojny Helen Bryan ukazuje piękną przyjaźń, która zrodziła się pomiędzy dziewczynami z zupełnie innych środowisk. Spotykając się po pięćdziesięciu czterech latach, pragną pomścić niewinną śmierć.

Oblubienice wojny Helen Bryan jest książką niezwykle wzruszającą, która niesie dla czytelnika całą gamę różnorodnych emocji. Dzielność, bohaterstwo kobiet, które stawiają czoła pracom i obowiązkom mężczyzn, którzy wyjechali na front, przeżywane przez nie frustrację, miłość. To jednak przede wszystkim książka o sile kobiet, niosących sobie wzajemną pomoc. Pozycja napisana lekkim, przyjemnym językiem, wciągająca fabuła oraz ciekawe wątki poboczne sprawiają, że po książkę powinien sięgnąć każdy, kto jest miłośnikiem tematyki wojennej oraz uwielbia czytać o sile przyjaźni i lojalności międzyludzkiej. 

Polecane: