5 polecanych książek – poznaj te klasyki

Redakcja

9 stycznia, 2024
Po polecane książki z zasady sięgamy chętniej, niż te, na które trafiamy przypadkowo. Decydująca w tym przypadku wydaje się wiara, iż to właśnie uznanie znacznej liczby czytników czyni dzieło co najmniej pozycją godną uwagi. W niniejszym artykule prezentujemy listę 5 najbardziej polecanych książek znanych na całym świecie. Każda z pozycji szturmem podbiła serca tysięcy odbiorców, a prawdziwi entuzjaści literatury powinni przeczytać je przynajmniej raz w życiu.
  1. „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingway’a Stary człowiek i morze to jedna z najbardziej znanych i powszechnie cenionych prac amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingway’a. To przejmująca, realistyczna lektura przedstawiająca skromne życie kubańskiego rybaka. Po dłuższej przerwie mężczyzna ponownie wyrusza na połów, by udowodnić – przede wszystkim samemu sobie – że wciąż drzemie w nim jasna iskra życia, której nie zdołała zdominować starość.
  2. „Duma i uprzedzenie” Jane Austen Wśród polecanych książek nie może zabraknąć pozycji autorstwa brytyjskiej pisarki Jane Austen, „Duma i uprzedzenie„. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów literackich romansów, ale i satyrycznego spojrzenia na życiowe realia. W powieści autorka zanurzyła się w codzienności, jaka otaczała mieszkańców Wielkiej Brytanii w VIII i XIX wieku. Romantyczna opowieść o losach Lizzy i pana Darcy’ego stanowi bowiem jedynie część bogatej w społeczne i obyczajowe wątki pracy.
  3. „Kod Leonarda Da Vinci” Dana Browna Przez powieść „Kod Leonarda Da Vinci” Dan Brown, amerykański twórca, zaprasza czytelnika do świata, gdzie wątki o historycznym zabarwieniu przeplatają się z emocjonującym thrillerem. „Coś dla siebie” w powieści odnajdzie każdy fan teorii spiskowych i zaskakujących zwrotów akcji. W „Kodzie Leonarda Da Vinci” czytelnik poznaje przebieg śledztwa dotyczącego morderstwa dokonanego w Luwrze. Sprawa stanowi jednak zalążek prawdziwej tajemnicy, z jaką przyjdzie zmierzyć się bohaterom powieści.
  4. Saga „Harry Potter” J. K. Rowling J. K. Rowling, pisarka brytyjskiego pochodzenia, stworzyła fantastyczny, pełen magii świat, w którym latanie na miotłach to chleb powszedni. Lwia część sukcesu sagi o „Harry’m Potterze” tkwi niewątpliwie w bogactwie tworów wyobraźni, jakie autorka przedstawiła na kartach powieści o młodym czarodzieju. Poznając Harry’ego Pottera, czytelnik ma jednak okazję nie tylko wniknąć w niesamowite, wyimaginowane realia magicznego uniwersum, ale i zanurzyć się w opowieści o walce dobra ze złem oraz sile przyjaźni i miłości.
  5. Seria „Sherlock Holmes” Arthura C. Doyle’a Listę 5 najbardziej polecanych książek zamyka seria publikacji autorstwa brytyjskiego pisarza Arthura C. Doyle’a. Na kartach każdej z opowieści z serii „Sherlock Holmes” odbiorca spotyka niezrównanego w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek detektywa. Wraz z Holmesem czytelnik dąży do poznania prawdy, która okazuje się równie zaskakująca, co satysfakcjonująca, co sprawia, że od lektury wprost nie można się oderwać.
skrytkamagdaleny ksiazki sherlock holmes

Polecane: