Polecane książki z gatunku fantasy

Redakcja

2 stycznia, 2024
Najlepsze książki fantasy to idealna okazja do tego by móc poznać faworytów z tego gatunku. Najpierw jednak dobrze jest dowiedzieć się czym charakteryzuje się fantasy oraz czy warto czytać książki z tego gatunku. Na rynku królują nie tylko autorzy wydań zagranicznych, ale również polscy twórcy.

Czym charakteryzuje się literatura fantasy?

Literatura fantasy charakteryzuje się pojawieniem w fabule jakichś magicznych elementów. Mogą być to postacie z mitologii lub też inne, wymyślone przez autora. Ważne jest także miejsce akcji. Idealnie jest gdy dzieje się ono poza granicami miejsca na świecie, które istnieje naprawdę. Fantasy to gatunek, w którym autor może pozwolić sobie na bardzo duże odchylenia od tego, co dzieje się naprawdę. Bohaterowie mogą być skrzatami, elfami lub też posiadać jakieś nadprzyrodzone moce. Ważne jest to, by nie zabrakło tutaj wymyślonych przez twórcę postaci różniących się od zwykłych ludzi, miejsca akcji, które nie istnieje naprawdę i innych nadprzyrodzonych zjawisk.

Czy warto czytać książki fantastyczne?

Jak najbardziej warto czytać nie tylko te najlepsze książki fantasy, bo ich nie ma aż tyle, by móc się nimi zachwycać przez całe życie. Dzięki książkom z tego gatunku bez problemu można przenieść się do innego świata, gdzie na pewno jest bardzo ciekawie. Fantasy wyróżnia się tym, że książka z tego gatunku jest dobrze napisana i nie sposób jest się od niej oderwać przed poznaniem ostatniego zdania. Bardzo często powieści są wydawane w kilku tomach, więc warto zapoznawać się z cyklami w całości lub z niecierpliwością wypatrywać kolejnych tomów. 

Jakie są najlepsze książki fantastyczne?

Najlepsze książki fantastyczne to bez wątpienia trylogia ,,Władca pierścieni” Tolkiena. Jest ona czytana na całym świecie i znajduje również uznanie wśród polskich odbiorców. Nie można nie wspomnieć o sadze ,,Wiedźmin” rodzimego twórcy, Andrzeja Sapkowskiego. Na uwagę zasługuje również saga ,,Pieśń Lodu i Ognia” Georga Martina. W tym gatunku wyróżniają się również nazwiska Holly Black, Jacka Piekary, Jenifer L. Armentrout, Neila Geimana i niektóre z książek Stephena Kinga. 

Polecane: