5 blogów o kulturze, które warto czytać

Redakcja

7 stycznia, 2024
W codziennym natłoku obowiązków oraz atakujących nas w mediach społecznościowych newsów bardzo często zapominamy, że w wirtualnym świecie istnieją miejsca, które pozwolą nam poszerzyć wiedzę nie tylko o ostatnich wydarzeniach politycznych, ale również kulturowych! Które strony internetowe niezawodnie umilą nam jazdę tramwajem czy przerwę na kawę? Oto lista blogów kulturowych wartych polecenia!

1. Zwierz Popkulturalny

Seriale, filmy, gry planszowe, teatr oraz niewiarygodne ilości błyskotliwych przemyśleń – to wszystko zapewni nam blog Kasi Czajki-Kominiarczuk o szeroko rozumianej kulturze masowej, który od lat trzyma nieskazitelnie wysoki poziom. Warto więc mieć na oku Zwierza Kulturalnego i rozkoszować się jego treścią w każdym wolnym momencie!

2. Pożałowana Wanda 

Blog nie tylko o szczytach i kulturze, ale także o czynnikach, które wpływają na nastroje i zachowania społeczne. Minimalny obiektywizm i szeroka gama emocjonalności w otoczeniu najnowszych filmów, seriali i literatury – tego na pewno dostarczy nam jego autorka, godna uwagi i zachwytu Pożałowana Wanda!

3. Kulturalna Meduza

ecenzje książek, lifestyle, popkultura i ciekawe, świeże spojrzenie na świat! Prowadzony przez błyskotliwą absolwentkę dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Kulturalną Meduzę, uprzyjemni i wzbogaci każdy wieczór i poranek. 

4. Culture.pl 

Prowadzony przez Instytut Adama Mickiewicza blog Culture.pl dostarcza szerokiego przeglądu zjawisk kulturalnych nie tylko w ujęciu lokalnym, ale również międzynarodowym. Jest obowiązkową pozycją czytelniczą dla każdego fana kultury, sztuki i literatury.

5. From the Art World 

Niezwykle interesujący blog From the Art World to niezmiernie zachwycające źródło tekstów o tematyce sztuki współczesnej. Cechują go nie tylko wybitne artykuły autorki, ale również pojawiające się tu materiały źródłowe, dokumentacje i archiwalia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych czytelników blogowych. 

Polecane: