Czerwiec 2019 – najlepsze nowości książkowe <3

Wydawało mi się, że w czerwcu karawana nowości nieco przystopuje. Ale gdzie tam 😀 Kolejny miesiąc wydawnictwa zapełniły nam niewyobrażalnymi pysznościami. W księgarniach pojawią się nowe książki znanych i uwielbianych autorów, bardzo ciekawie też zapowiada się półka z literaturą popularną!  A w moim zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie – smakowita literatura piękna, kilka emocjonujących pozycji popularnych (jak to u mnie – królują kryminały!), sporo fascynującego non-fiction i wyjątkowo godne propozycje dla najmłodszych!  To będzie cudny książkowy miesiąc, w czerwcu zdecydowanie jest z czego wybierać 😀

Literatura piękna

W tej kategorii rządzą panowie 🙂 A zwłaszcza Jacek Dehnel i Jakub Małecki (wiem, wiem, to majowa premiera, ale co tam!), którzy będą nas cieszyć w czerwcu swoimi nowymi książkami. Dodatkowo zainteresowałam się dwiema powieściami mniej znanych w Polsce autorów, których opisy wydają się nadzwyczaj kuszące. Zostaw ten świat pełen płaczu przyciąga tłumaczeniem Macieja Płazy, a Vera skandynawskim klimatem, rodzinnymi tajemnicami i opowieściami o matkach i córkach.

Jakub Małecki Historie podniebne – premiera 31 maja

DeSales Harrison Zostaw ten świat pełen płaczu – premiera 5 czerwca

Jacek Dehnel Ale z naszymi umarłymi – premiera 19 czerwca

Anne Sward Vera – premiera 19 czerwca

 

Literatura popularna

Podejrzane opiekunki do dzieci, zdrady małżeńskie, straszliwe zbrodnie we francuskich Alpach oraz sekrety ukryte głęboko w lesie – tak w tym miesiącu prezentuje się moja półka z literaturą popularną. A najbardziej cieszę się na lekturę Opiekunki, bo uwielbiam thrillery z rodziną w tle i wszystko, co choćby trochę zahacza o domestic noir. Fanów gatunku z pewnością ucieszy nowa powieść Małgorzaty Rogali. Gratką dla każdego miłośnika kina będą Purpurowe rzeki – na podstawie tej książki powstały popularny film oraz mini-serial.

Sheryl Browne Opiekunka – premiera 5 czerwca

Małgorzata Rogala Cenny motyw – premiera 5 czerwca

Jean-Christopher Grange Purpurowe rzeki – premiera 19 czerwca

Alaitz Leceaga Las zna twoje imię – premiera 19 czerwca

Non-fiction

Non-fiction – tu się zawsze dużo dzieje 🙂 Tym razem przebieram nogami, bo nie mogę się doczekać opowieści Marcina Wilka o ostatnich wakacjach przed II wojną światową oraz kolejnej książki Rebeccki Solnit. Chętnie przeczytam też opowieści o kobietach w średniowieczu, pracy położnych i o naturze zbrodni.

Ewa Ornacka Zrozumieć zbrodnię – premiera 4 czerwca

Marcin Wilk Pokój z widokiem. Lato 1939 – premiera 5 czerwca

Leah Hazard Zawód położna – premiera 5 czerwca

Rebecca Solnit Nadzieja w mroku – premiera 6 czerwca

Francis Gies, Joseph Gies Życie średniowiecznej kobiety – premiera 17 czerwca

Dla dzieci

Z tego zestawienia najbardziej ekscytujący jest nowy Benji Davies (jego Mój wieloryb to jedna z moich trzech ukochanych książek dla dzieci) oraz kolejna książka Asi Gwis, autorki genialnego przewodnika po życiu małp. Poza tym kusi wyszukiwanka Elmera, bo uwielbiamy całą rodziną tego przemiłego słonia, ekologiczne przygody Heli Foki i ilustrowany Atlas miast polski.

Benji Davies Lato u babci – premiera 3 czerwca

Renata Kijowska Hela Foka. Historie na fali – premiera 3 czerwca

Joanna Gwis Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata – premiera 5 czerwca

Anna Garbal, Anna Rudak Atlas miast polski – premiera 5 czerwca

David McKee Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka – premiera 5 czerwca


A Wy? Na które książkowe premiery czekacie w czerwcu najbardziej? 🙂

%d bloggers like this: