Najlepsze książkowe nowości listopada 2018

Jeszcze się nie uporałam z premierami września i października, a tu już idzie nowe! Może nie jest to takie dzikie szaleństwo, jak w zeszłym miesiącu (klik), ale nadal mój przyszły księgarniany koszyk jest przepełniony i znów miałam problem z wybraniem kilku najciekawszych i najbardziej obiecujących premier 🙂 Na szczęście jakoś sobie poradziłam i mogę się z Wami podzielić, tym co w listopadzie będzie najlepsze.

Non-fiction

Największy entuzjazm zdecydowanie wzbudza nowa książka Mariusza Szczygła. Poza tym zainteresowała mnie kolejna biografia z serii Czarnego (tym razem poczytamy o architekcie, który odbudowywał po wojnie Warszawę i o przemianach, jakie socrealizm wprowadził w naszej przestrzeni) oraz reportaż Magdaleny Okraski o ludziach poszkodowanych przez transformację. Ciekawi mnie też nowa książka Olgi Drendy i opowieść o Polkach, które miłość i los rzuciły do Izreala.

Nie ma Mariusz Szczygieł – premiera 2.11

Mój mąż Żyd. Historie Polek w Izraelu Sylwia Borowska – premiera 14.11

Wyroby. Pomysłowość wokół nas Olga Drenda – premiera 19.11

Ziemia jałowa. Opowieść o zagłębiu Magdalena Okraska – premiera 20.11

Sigalin. Towarzysz odbudowy Andrzej Skalimowski – premiera 28.11

Fikcja

W tym miesiącu najbardziej cieszy fantastyka 😀 Kolejny tom pięknie wydanej serii dzieł Ursuli Le Guin, nowa książka Martina o Targaryenach (chyba i tak nikt już nie czeka na Wichry zimy…) i wznowiony horror Dana Simmonsa dają nadzieję na długie wieczory, kiedy ciało będzie pod kocem, a wyobraźnie hen, hen daleko. Poza tym przebieram nogami na nowy tom przygód Cormorana Strike’a oraz zbiór opowiadań Josepha Conrada (uwielbiam to, jak Czarne pięknie wydaje klasykę).

Wracać wciąż do domu Ursula K. Le Guin – premiera 13.11

Ogień i krew cz. 1 George R.R. Martin – premiera 20.11

Opowiadania Joseph Conrad – premiera 28.11

Zabójcza biel Robert Galbraith – premiera 29.11

Letnia noc Dan Simmons – premiera 29.11

Dla dzieci

Wszystko, co zilustruje Emilia Dziubak biorę w ciemno <3 A jeśli robi to w duecie z Przemysławem Wechterowiczem to już w ogóle wielka radość 😀 Dlatego u nas w domu zagoszczą na pewno dwie pozycje w których będzie można podziwiać wyobraźnię ilustratorki. No a na deser historie o Kaczorze Donaldzie i reszcie ekipy stworzone przez najwybitniejszego autora komiksów z uniwersum Disney’a <3 To takie książki trochę dla dzieci, a trochę dla dorosłych, bo coś czuję, że mój kochany mąż bardzo się ucieszy, jeśli Mikołaj przyniesie mu je do buta 😀

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt Emilia Dziubak – premiera 14.11

Na zawsze przyjaciele Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak – premiera 15.11

Powrót do Klondike Carl Barks – premiera 28.11

Moja snów dolina Carl Barks – premiera 28.11


Ufff 🙂 Sami widzicie – jest w czym wybierać! Mnie najbardziej cieszą pyszności fantastyczne – zwłaszcza Martin i Le Guin. No i oczywiście nowości od ulubionej Emilii Dziubak. A Wy? Czekacie na coś szczególnie czy może w listopadzie dajecie odpocząć portfelom?

  • Najbardziej czekam na „Letnią noc”. Zapowiada się świetna lektura na długie wieczory!

%d bloggers like this: