Bajaderka kulturalna #36

Ach, życie 🙂 Pędzi, leci i tylko w piątek budzę się zdziwiona: to już? Znowu sobota i weekend? Przecież dopiero co był poniedziałek! Ale na szczęście nie jest tak, że nic nie robię, bo robię tak naprawdę mnóstwo rzeczy i nic dziwnego, że czas mi tak szybko mija. Planuję nasze sierpniowe wakacje (trzeba wyrobić dzieciom dowody!), skreślam kolejne cele z mojej niekończącej się listy, ogarniam nasze mieszkanie i nasze dwuosobowe, dość rozbrykane stadko, oglądam Mundial i nowy sezon Ania, nie Anna, staram się pisać bloga (pracuję nad regularnością!) i próbuję coś czytać. Ale szczerze? Czytanie wychodziło mi w tym tygodniu raczej średnio. Prawdziwy kryzys! Czytelniczy marazm przełamały dopiero Ostre przedmioty Gillian Flynn, nie ma to jednak jak thriller 😉 Ale dość o mnie! Teraz czas na Bajaderkę kulturalną – smaczną, kolorową, a w tym tygodniu bardzo treściwą i pożywną. Ciacho w sam raz do weekendowej kawy. I nie tuczy!

Na początek bardzo ciekawy filmik o współpracy blogerów z wydawnictwami. Jeśli jesteście blogerami, którzy chcą sami zainicjować kontakt z wydawcą, to warto obejrzeć!

A co będzie czytał w wakacje mój ulubiony Wojciech Chmielarz? 🙂 Warto sprawdzić i się zainspirować!

Hmmm… Są już nominacje do alternatywnej Nagrody Nobla. Internauci mogą wybrać swój typ spośród 47 pisarzy i pisarek z całego….eeee…. świata… ?A tak naprawdę to głównie z krajów anglosaskich i tylko trochę ze świata 😉 Z jednej strony lista, jak każda taka lista, jest bardzo ciekawa i można dzięki niej zapisać kolejne nazwiska autorów wartych poznania. Ale z drugiej strony, mam wrażenie, że całe przedsięwzięcie jest średnio poważne.

Aaaaaa 😀 Wraca jeden z moich ulubionych książkowych detektywów. Za granicą premiera już we wrześniu, my pewnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, a ja już bardzo się tym cieszę <3

Mam taką ambicję, żeby co tydzień pokazywać Wam wartościowe książkowe konta na Instagramie. Trzeba dzielić się dobrem 🙂 Dziś mam dla Was naprawdę ciekawy profil – królują na nim doskonała, ciekawa literatura i piękna przyroda.

Na deser oczywiście cudne promocje! W stronie Wydawnictwa Literackiego można kupić kilka naprawdę ciekawych tytułów za 13 zł. Waszej książkoholicznej uwadze polecam również outlet Wydawnictwa WAB. Ja już zrobiłam tam zakupy parę tygodni temu, ale nadal bardzo tanio można dostać moją ulubioną Majgull Axelsson!

%d bloggers like this: