Bajaderka kulturalna #35

Ach! Co to były za trzy miesiące! Co to był za szczęśliwy czas <3 Powiem Wam, że to drugie bycie mamą jest milion razy lepsze! Mam w sobie tyle luzu, tyle spokoju i tyle radości z dzieci, że aż sama w to nie wierzę. Nie stresuję się prawie wcale, nie scrolluję internetu w poszukiwaniu dziwnych chorób i nie bawię się w pediatrycznego dr House’a. Zamiast tego chłonę lato i cieszę się moją Królewną Ulewną, każdą jej mikro-fałdką, każdym jej żabim uśmieszkiem. Cieszę się też moim przemądrzałym i całkiem sprytnym Synem Wielce Wymownym – każdym jego zabawnym tekstem, każdym sukcesem i każdym małym szczęściem. To jest dla mnie wspaniały czas i nie zamieniłabym go na nic innego, ale… Poczułam potrzebę intensywniejszego zajęcia się Skrytką. To w końcu też takie trochę moje dziecko, a ostatnio jest mocno zaniedbane! Był nawet moment, że chciałam je porzucić, ale nie! Za dużo frajdy daje mi ten blog, bym miała z niego rezygnować.

I śni mi się regularność, taka jak przed moją drugą ciążą. Chciałabym, żeby raz w tygodniu pojawiała się recenzja książki stosunkowo świeżej – żeby pokazać Wam coś nowego. Chcę żeby stałym, cotygodniowym punktem były recenzje książek dla dzieci, bo muszę Wam powiedzieć, że mocno wsiąkłam w temat 😉 Marzę też o tym, żeby udało mi się wrócić do regularnego dzielenia się wartościowymi linkami w Bajaderce. Oprócz tego raz w tygodniu chciałabym żeby pojawiały się tu wpisy luźniejsze, zestawienia, topki. Co jakiś czas chcę Was poczęstować klasyką. Cóż… Czy mi się to uda? Na pewno nie w 100%, bo moje życie to w tej chwili przede wszystkim moje dzieci, a moje dzieci bywają kapryśne, wymagające i przede wszystkim nieprzewidywalne 😉 Ale mam ogromną potrzebę czytania, pisania i dzielenia się ze światem moim przemyśleniami. A że szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci – posiadam jeszcze większą motywację do działania! Ale dość gadania, teraz czas na Bajaderkę kulturalną –smaczną, kolorową, a w tym tygodniu pełną naprawdę pysznych linków. Ciacho w sam raz do weekendowej kawy. I nie tuczy!

Na początek trochę książkowych premier. Kiedy lato jest w pełni chętnie sięgamy po wciągające i emocjonujące lektury. Ja przynajmniej tak mam. Może więc znajdziecie coś dla siebie w tym zestawieniu 13 książkowych zapowiedzi na lipiec? Dużo tam lektur lektur z dreszczykiem.

Jeśli zaś szukacie czegoś ambitniejszego, bardziej niszowego to warto zajrzeć do tego przeglądu nowości – naprawdę ciekawe i nieoczywiste książki. Ja już tam sobie co nieco wypatrzyłam 😀

A! Z tego się też na pewno ucieszycie 😉 Jest już program Festiwalu Conrada! Muszę Wam powiedzieć, że bardzo, bardzo, bardzo chciałabym tam w tym roku pojechać! Zaproszeni goście, tematy rozmów – to jest bardzo mój świat. Może uda się zrobić rodzinną wycieczkę do Krakowa?

Pewnie już trafiliście na tekst Diany o zarabianiu na blogu książkowym, ale i tak muszę go tu podlinkować, bo może ktoś przegapił? A poza tym chcę powiedzieć, że się z nią zgadzam – nie ma nic złego w zarabianiu na blogu książkowym (zwłaszcza tak starannie i pięknie prowadzonym!), o ile nie okłamuje się swoich czytelników. Bardzo jestem ciekawa Waszego zdania!

A to dobra wiadomość dla mojego Pawła, który jest wielkim fanem tego filmu! Mi też się zresztą bardzo podobał i już się cieszę na jego kontynuację! Swoją drogą nadziwić się nie mogę, że zanim zaczęłam się spotykać z moim mężem, produkcje Marvela wydawały mi się durne 😉

Jak rozpoznać fałszywe konta na Instagramie? Jak „influencerzy” nabijają sobie lajki? Bardzo ciekawy artykuł o najczęstszych metodach na sztuczne podkręcanie ruchu na Insta. Niektóre z nich podpatrzyłam nawet na naszym blogerskim polu (na szczęście nie tym książkowym!). Trochę to smutne, ale warto wiedzieć, kto próbuje nas nabić w balona 🙁

Ale żeby nie było, że ten Instagram tylko taki zły i paskudny to mam dla Was genialne konto do podglądania 🙂 Jeśli jeszcze nie znacie Anny to koniecznie musicie to zmienić! Piękne (piękne, piękne!!!) wnętrza, wspaniałe, niesztampowe książki i przemiła atmosfera. To jeden z moich ulubionych instaprofili!

A na koniec bardzo fajna książkowa promocja, łapcie ją, bo jest ważna tylko do poniedziałku!

%d bloggers like this: