Bajaderka kulturalna #28

Czujecie już świąteczny nastrój? Ja tak! Mimo chorób (u mnie się ostatnio nie kończą, moja odporność w tej ciąży to jakiś koszmar…), mimo pogody, która w Gdańsku skłania raczej do podcięcia sobie żył, niż do śpiewania kolęd, nie mogę się doczekać Bożego Narodzenia! Że to będą wyjątkowe święta już pisałam – pierwsza Wigilia w naszym domu to nie byle co! Ale moja świąteczna radość ma jeszcze inne źródło, a jest nią mój słodki Synek Gryzak. Widzę jak bardzo cieszą go choinki, ozdoby świąteczne, jak chętnie słucha o Bożym Narodzeniu i opowiada, co chciałby dostać od Mikołaja (ciastolinę i pianinko). Chce mi się Świąt dla niego, bo patrzenie na tę radość na twarzy, na te wszystkie pierwsze świadome razy jest milion razy lepsze niż mój wymarzony, grudniowy relaks pod palmami. Poza tym ostatnie dni przyniosły wspaniałe wieści! Potwierdziło się: będziemy mieli w domu małą dziewczynkę <3 Ale dość już o nas, teraz czas na Bajaderkę kulturalną – smaczną, kolorową, a w tym tygodniu bardzo prezentową. Ciacho w sam raz do weekendowej kawy. I nie tuczy!

Szukacie pomysłu na książkowe prezenty dla dziecka? Koniecznie odwiedźcie i polubcie ten profil na Instagramie! Cudowne inspiracje, codziennie nowe posty. Każda książka jest pokazana i opisana bardzo dokładnie – są fragmenty ze środka, jest określenie wieku potencjalnych odbiorców, czyli wszystko to, co jest niezbędne przy podjęciu decyzji o kupnie nowej pozycji. Naprawdę! Autorka robi genialną robotę!

Ponieważ żyję w jakimś miksie niedoczasu i przeziębienia, więc raczej nie uda mi się zrobić w tym roku blogowego poradnika prezentowego. W sumie nic nie szkodzi, bo tu, tu i tu znajdziecie moc literackich inspiracji na upominki dla dorosłych czytelników.

A może by tak podarować najbliższym którąś z pozycji nominowanych do Paszportu Polityki? Co sądzicie o tegorocznych wyborach? Ciekawsze niż w zeszłym roku? Ja mam jeszcze wszystkie przed sobą, ale już czekają na półce wirtualnej bądź prawdziwej.

Pozostając przy nagrodach literackich – może inspiracją dla trafionego prezentu będzie dla Was ta lista – 8 książek najczęściej nagradzanych w 2017 roku?

A na koniec dobre informacja dla wszystkich fanów kina i literatury! Są już pierwsze zdjęcia z planu ekranizacji Ciemno, prawie noc Joanny Bator. Ja się na pewno wybiorę do kina, a Wy? 🙂

%d bloggers like this: