Bajaderka kulturalna #17

W skrócie: to nie był najlepszy tydzień w moim życiu i cieszę się, że się kończy. Z dobrych rzeczy, bo te też przecież były – znalazłam nowe kryminalne objawienie – kto śledzi mój Instagram (klik), wie, że chodzi o Wojciecha Chmielarza. Przeczytałam też ciekawy reportaż Piotra Ibrahima Kalwasa Egipt: haram halal i spędziłam sporo magicznych chwil z moim genialnym Synem Gryzakiem 🙂 Poza tym norma – dużo pracy, trochę pisania, wstrętne uczulenie na pyłki i pogoda, która nie rozpieszcza (ale w sumie nawet się tym nie przejmuję – dzięki temu mam dużo czasu na czytanie!). A teraz wreszcie czas na coś przyjemnego! Zapraszam na Bajaderkę kulturalną – smaczną, kolorową, w tym tygodniu nadziewaną dyskusją i rozmową. Ciacho w sam raz do weekendowej kawy. I nie tuczy!

Czy czytanie jest elitarne? I czy na pewno żadna książka nie hańbi? No właśnie? Wypada czytać te 50 twarzy i powieści Remigiusza Mroza? Czy może nie powinno się zaśmiecać nimi głowy? Czy w ogóle wszyscy muszą czytać książki? Dwa ciekawe artykuły, które mogą być wstępem do interesującej i ważnej dyskusji.

Chociaż mój stos do przeczytania osiągnął ostatnio wysokość sporego wieżowca, ta książka ląduje na mojej liście. Muszę ją poznać – temat jest istotny, a pełen niedomówień i fałszywej propagandy. Może wreszcie przeczytam coś konkretnego, wartościowego o polowaniach i będę się mogła wypowiadać w rozmowach?

Okej. Wiem, że tak naprawdę robię krzywdę Wam i Waszym portfelom polecając te wszystkie świetne książki 😉 Dlatego mam coś dla tych, którzy chcą zmniejszyć swoje stosy do przeczytania! Oto lista książek po które nie należy sięgać, nie tylko w wakacje. Zgadzam się z (prawie) każdym jej punktem.

Bardzo ciekawy wywiad z Remigiuszem Mrozem. Najpopularniejszy polski pisarz opowiada między innymi o swoich inspiracjach, ukochanych powieściach, najnowszej książce (nie mogę się już doczekać!) i Ove Logmansbo.

I  na koniec – pierwszy odcinek cyklu, który mnie zachwycił <3 Pomysł, by książkowo-blogowe treści wzbogacić o wywiady ze swoimi czytelnikami jest tak dobry, że aż go zazdroszczę 😀 Będę śledzić, kibicować i mam nadzieję, że będą kolejne, jeszcze ciekawsze odsłony.

  • Dzięki za polecenie. Cieszę się, że książka leci dalej w świat – to powinna być obowiązkowa lektura dla każdego.

%d bloggers like this: