Bajaderka kulturalna #12

Oj, nieregularne się zrobiły te moje Bajaderki. Może jest tak dlatego, że staram się ostatnio ograniczać słodycze i wrzucanie raz w tygodniu zdjęcia pysznych ciastek jest ponad moje siły? A może dlatego, że w ostatnim czasie przeszłam na absolutny tryb slow, cieszę się chwilą, cieszę się czasem z moim dzieckiem, piękną pogodą, zapachem kwiatów i najzwyczajniej w świecie mi się nic nie chce? 😉 Ja tam obstawiam bramkę numer dwa! Jedno jest pewne – żyje mi się teraz zadziwiająco dobrze. Trochę się boję to pisać, bo moje przesądne serduszko krzyczy, że jeśli tak napiszę, to na pewno zaraz znowu zaczną się wichury i nawałnice, ale co tam! Jest fajnie, wiele spraw się ułożyło, wiele rzeczy wyjaśniło, przestaliśmy chorować. Planuję wakacje, organizuję drugie urodzinki Huberta (to już!), kompletuję letnią garderobę, szaleję w kuchni, jem tony truskawek i czytam duuuużo książek 😀 Korzystam – tym bardziej, że jesienią czekają nas kolejne rewolucje, ewolucje i zmiany. Mam nadzieję, że pozytywne! A teraz, jako wisienkę na torcie tych wszystkich cudowności mam Bajaderkę kulturalną – smaczną, kolorową i wesolutką. Ciacho w sam raz do weekendowej kawy. I nie tuczy!

Pewnie już go widzieliście, ale co tam 😉 Oto najnowszy, długi i mega ekscytujący zwiastun najnowszego sezonu Gry o tron! Ja się już nie mogę doczekać, a Wy?

I kolejny film, który MUSZĘ zobaczyć, zwłaszcza, że z książki nie pamiętam nic!

Jak kochać to księcia, a jak kraść to… książki? Czyli rzecz o krakowskich złodziejach książek, która dla nas – czytelników spragnionych nowości w jak najniższych cenach – powinna stanowić ostrzeżenie. Niska cena czasem może być jednak zbyt niska!

Na powieści Wojciecha Chmielarza szykuję się od dawna, bo to podobno wspaniała proza! (czytaliście? co o nich myślicie?). Na razie zaś polecam bardzo ciekawy wywiad z autorem Zombie 🙂

 

Przyjemności😃 #terazczytam #nowreading #currentlyreading #kolacja #suppertime #eatclean #eathealthybehealthy

Post udostępniony przez Magdalena Baranowska (@skrytka_kulturalna)

5 dobrych reportaży z dziećmi w roli głównej. Dla mnie lista Rafała z CzytamRecenzuje jest tym bardziej ciekawa, że żadnej z nich jeszcze nie czytałam, a wszystkie mnie bardzo interesują!

Nagroda Wielkiego Kalibru przyznana! Kto tym razem zgarnął kryminalny laur? 😀

Są też nominacje do Literackiej Nagrody Nike. Muszę przyznać, że nie czuję w tym roku szczególnego entuzjazmu, ale część z tych pozycji mam już na czytniku. No zobaczymy, może odkryję jakiś ciekawy, literacki świat.

Venila o ciąży, porodzie i – przede wszystkim – o połogu. Nie czytałam jeszcze tak prawdziwego i szczerego tekstu opisującego pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka.

 • Dziękuję :*

 • Jardian

  Widzę, że na blogu sporo literatury faktu 🙂 Coś dla mnie, gdyż postanowiłem o takiej literaturze „pisać” przemyślenia 🙂 Pozdrawiam 🙂

  • O to się bardzo cieszę 🙂 W każdy czwartek staram się publikować wpis o literaturze faktu, więc zapraszam 🙂

 • Agata

  Oj i ja czekam na GOT i „Morderstwo…” – tu z kolei doskonale pamiętam zakończenie powieści 😉 Zombie w planach 🙂

  • To ja mam lepiej, bo będę miała niespodziankę na koniec filmu 😀 A od najnowszego zawiastuna GOT ma dreszcze z emocji 😉

%d bloggers like this: