Wiosna w Skrytce: blogowe plany + wiosenny TBR!

Czyli o tym, co się będzie działo na blogu w najbliższych miesiącach. I wiosenny TBR (wkręciłam się w robienie list książek do przeczytania, co zrobić…) 😀

O rany… Jak ja potrzebowałam ostatnio resetu. Styczeń, luty i początek marca były na swój sposób bardzo intensywne. Dużo się działo, dużo pisałam, dużo czytałam, Syn Ssak z dnia na dzień robił się coraz bardziej angażujący. Pogoda nie rozpieszczała, zdrowie też nie. I choć efekty mojej pracy przy pisaniu tego bloga (bo choć robię to z wielkiej pasji, to uwierzcie, że regularność w publikowaniu postów, konsekwencja i codzienna dłubanina nie przychodzą same) stawały się coraz bardziej widoczne, ja byłam trochę wypalona. Potrzebowałam resetu!

I okazało się, że nawet taki kilkudniowy odpoczynek i luz, połączony z urlopem Pawła, który dzięki temu mógł współdzielić ze mną opiekę nad Synem Ssakiem, był zbawienny. Wybyczyłam się bardzo, zaczerpnęłam powietrza oraz wiatru w żagle i oto jestem! Z nowymi siłami i planami na wiosnę 😀 😀 😀

NA BLOGU

Przede wszystkim: od wtorku startujemy z nowym cyklem. Na razie nie będę zdradzać szczegółów, póki co powiem tylko, że będzie edukacyjnie (też dla mnie!) i mam nadzieję baaardzo ciekawie!

Oprócz tego na wiosnę będę tarzać się w gatunku literackim/filmowym, który jest dla mnie zupełnie nietypowy i właściwie niespotykany. Więc: Panie i Panowie! Werble! Przez najbliższe miesiące będę czytać… romanse! Bo kiedy się zakochać, jeśli nie na wiosnę? <3 <3 <3 Postaram się jednak, żeby to były powieści/opowiadania/filmy na wysokim poziomie, niebanalne, ciekawe. Może się przekonam do historii miłosnych? Kto wie? 🙂

Poza tym, jak pewnie już zauważyliście, przyjęłam pewną systematykę, która sprawdza się na tyle dobrze, że na pewno będę ją kontynuować w zbliżających się miesiącach. W każdą niedzielę wieczorem (poza tą Wielkanocną!) pojawiać się będą recenzje książek. W czwartki zawsze będzie wpis filmowy – zestawienie, recenzja, felieton. W poniedziałki podejmujemy szeroko rozumianą tematykę motywacyjną (ale nie zawsze, Motywacyjny Poniedziałek pojawia się wtedy, kiedy mam coś do powiedzenia, chcę żeby to było autentyczne i płynęło z serca, nie będę wciskać Wam kitu na siłę 😉 ). We wtorki ruszymy zaś z nowym cyklem! Wpisy, jak dotychczas, będą pojawiały się minimum trzy razy w tygodniu, ale raczej częściej.

TBR, CZYLI 10 KSIĄŻEK, KTÓRE NA PEWNO PRZECZYTAM WIOSNĄ

Ale tak na pewno-na pewno. Na sto procent! Traktuję to jak najprawdziwsze wyzwanie i zapowiadam, że tej wiosny przeczytam WSZYSTKIE wymienione poniżej książki!

1. Ptaki ciernistych krzewów Colleen McCullough 

2. Love, Rosie Cecilia Ahern

3. Północ i południe Elisabeth Gaskell

4. Alicja w krainie czarów Lewis Carroll

5. Beowulf

6. Ścieżki północy Richard Flanagan

7. Półbrat Lars Saabye Christensen

8. Czasy secondhand Swietlana Aleksijewicz

9. Księżyc myśliwych Katarzyna Krenz, Julita Bielak

10. Kozioł ofiarny Daphne du Maurier


Aha! Jutro spodziewajcie się listy filmów, które na pewno obejrzę wiosną 🙂 Muszę sobie zrobić taką motywacyjną listę, bo to naprawdę dobrze na mnie działa!

I zapewne zapytacie mnie KIEDY zamierzam to wszystko przeczytać, napisać i ogarnąć? Otóż, Drodzy Moi. Ja po prostu nie zamierzam wcale spać 😉

A Wy? Jakie macie plany czytelniczo-kulturalno-blogowe na wiosnę? Dzielcie się!

 • Ja próbowałam sobie wprowadzić jakieś planowanie na marzec i… przeczytałam tylko jedną książkę z zaplanowanych 😉 Więcej nie dam rady, bo wpadło multum innych. Takie to moje czytanie. A lista do przeczytania wciąż się powiększa… Na szczęście z regularnym blogowaniem nie mam ostatnio problemów, posty się mnożą i zwykle mam nawet kilka w zanadrzu!
  Alicja w krainie czarów – pyszności! Aż mnie zmotywowałaś, chyba sama się skuszę, bo stoi u mnie na półce w przecudnym wydaniu.
  Paulinka z
  http://ksiegoteka.blogspot.com/

  • A na mnie takie listy działają bardzo motywująco, dzięki temu czytam mniej przypadkowego badziewia 😉 Też masz Alicję z Barnes&Noble? 😀

 • Gosia Sz

  Cześć Madziu! Z twojej listy czytałam „Ptaki ciernistych krzewów” i to jest świetna książka. Serial ją spłycił i nie oddaje jej prawdziwego piękna! 🙂 Cieszę się, że przeczytasz:) Jeśli chodzi o moje plany to koniecznie muszę przeczytać kilka książek, które zgromadziłam a nie przeczytałam. Obiecałam sobie, że nie kupię nic nowego jeśli ich nie przeczytam. Mam między innymi: „Stulecie ginekologów”, „Stół króla Salamona”, „Genialna Przyjaciółka” i jeszcze kilka by się znalazło:) Od jutra już nic nie robię do poniedziałku wieczór tylko czytam:) Takie są plusy jak się jedzie na gotowe do teściów:) Życzę Ci wspaniałych, udanych Świąt i pięknej pogody! G.SZ.

  • Cieszę się, że tak pozytywnie piszesz o „Ptakach”, bo trochę się jej obawiałam 🙂 Ja się nawet nie łudzę, że najpierw przeczytam swoje zbiory, bo mam w domu tyle nieprzeczytanych książek, że aż boli głowa 😉 Te trzy pozycje, które wymieniłaś bardzo mnie interesują, zwłaszcza „Stulecie chirurgów” 🙂 Wesołych Świąt i pięknego zaczytania <3

 • „Ścieżki” spróbuję przeczytać razem z Tobą! Czytanie synchroniczne jest dobre, bo więcej wtedy wynoszę z cudzych recenzji 🙂 I pomysł na listę filmów podkradnę, bo na razie utknęłam w serialach. Zaniedbuję filmy, a na obejrzenie czeka na przykład „Zabić drozda”. Nie wiem, dlaczego nigdy wcześniej tego nie oglądałam, skoro książka tak mi się podobała.

  • „Zabić drozda” -nawet nie czytałam książki, to jeden z moich wielkich wyrzutów sumienia 🙁 A na „Ścieżki północy” ostrzę zęby już niedługo, bo to podobno genialna rzecz!

 • „Ptaki ciernistych krzewów”… pamiętam, jak z wypiekami na twarzy czekałam na kolejny odcinek skomplikowanych losów przystojnego księdza i pięknej Maggi (chyba Maggi). no i sam tytuł ma w sobie dużo mocy.
  powodzenia w projekcie. mnie romanse (oczywiście te książkowe) nieco odstraszają, ale kto wie, kto wie 😉

  • Mnie właśnie też, ale chcę trochę sobie przybliżyć ten gatunek 🙂

 • Mi planowanie nigdy nie wychodzi, chyba, że czegoś typu wakacje, wyjazd wtedy tak 🙂

  • Wakacje – wiadomo! Nie wyobrażam sobie jechać bez planu 😉

 • Ja na 100 % przeczytam:
  1. „Panika” Lauren Oliver
  2. Trylogię „Wayward Pines” Blake Crouch
  3. „Pan Mercedes” Stephen King
  4. „Znalezione nie kradzione” Stephen King
  5. „Dziewięć dni” Gilly MacMillan
  6. „Zabij mnie tato” Stefan Darda
  7. Kilka książek Agathy Christie

  • Cudna lista! Agatha Christie jest zawsze cudowna, a Stefana Dardę bardzo polubiłam, teraz czytam „Czarny Wygon” i jest super!

 • Czytałam juz pozycje nr 1,3,4 i 5 i są naprawdę dobre masz sprecyzowane plany na bloga to świetnie oby się wszystko udało 😉

  • To dobrze, że Ci się podobały! Mam nadzieję, że ja też będę zachwycona 🙂

 • Też chcę przeczytać Love Rossie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem jakiejś nowej sagi – obecnie zaczęłam Dary anioła miasto kości, ale jestem już trochę przesycona takim klimatem fantasy.

  • Ja bym polecała „Królów przeklętych” – 7 częściowy cykl historyczny, którego akcja rozgrywa się w późnym średniowieczu 🙂 Przepyszna lektura <3

 • vivienneaithne

  Ambitne czytelnicze plany 🙂

%d bloggers like this: