skrytkamagdaleny.com

Portal o Literaturze, Teatrze i Filmach

Nagroda Akademii Filmowej - Oscary 2022

Autor Asia · 27-07-22
oscary 2022

Nagroda Akademii Filmowej - Oscary przez cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców. Wiele osób jest bardzo ciekawych tego komu udało się wygrać w poszczególnych kategoriach w konkretnym roku. Nagroda Akademii Filmowej - Oscary w 2022 roku nie była pod tym względem wyjątkowa i znamy już zwycięzców.

Nagroda Akademii Filmowej - Oscary opiera się na wyłonieniu faworytów w kilkunastu kategoriach. Poniżej skupimy się na tych ze świata filmu i takich też produkcji.

Oscar dla Najlepszej Muzyki

W przypadku kategorii Najlepsza Muzyka bezsprzecznie na nagrodę zasłużyła ta wykorzystana w ,,Diunie". Miłośnicy tej ekranizacji doceniają ścieżkę muzyczną. Nie ma więc się czemu dziwić, że to właśnie ,,Diuna" została zwycięzcą w kategorii Oscar dla Najlepszej Muzyki.

Oscar dla Najlepszego Scenariusza

W przypadku kategorii Oscar dla Najlepszego Scenariusza udało się wyłonić dwóch zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W przypadku scenariusza adaptowanego pierwsze miejsce zajął ,,CODA". W kategorii scenariusza oryginalnego na uznanie zasłużył ,,Belfast". Warto już teraz skusić się na obejrzenie obu tych produkcji.

Oscar dla Najlepszej Aktorki

Nagroda Akademii Filmowej - Oscary to również Oskar dla Najlepszej Aktorki. W przypadku wyboru postaci pierwszoplanowej wygrała Jessica Chastain za rolę w filmie "Oczy Tammy Faye". Doceniona za rolę aktorki drugoplanowej została Ariana DeBose z "West Side Story".

Oscar dla Najlepszego Aktora

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku wyboru Najlepszego Aktora. Za rolę pierwszoplanową Oscara otrzymał  Will Smith z "King Richard". W roli aktora drugoplanowego doceniony został Troy Kotsu z "CODA".

Oscar dla Najlepszej Reżyserii

Nagroda Akademii Filmowej - Oscary to również Oscar dla Najlepszej Reżyserii. W tym roku pierwsze miejsce zdobyła Jane Campion i "Psie pazury"

Bez wątpienia warto jest się skusić na wszystkie wymienione wyżej produkcje, jak i te zgłoszone do tej prestiżowej nagrody. Bez wątpienia są one na najwyższym poziomie wykonania.

Komentarze

skrytkamagdaleny.com