Kryminalna zima w Skrytce!

kryminalna_zima_w_skrytce

Tak! To będzie prawdziwa petarda! Zimą w Skrytce zaroi się od tajemnic, zagadek nie do rozwiązania, zbrodni, ekscentrycznych detektywów i przebiegłych przestępców! 

Bo oto on! Nowy, skrytkowy cykl 😀 Przed nami jeszcze osiem tygodni mocno zaczytanej zimy! A nie od dziś wiadomo, że zimą najlepiej czyta się kryminały. Wiecie o co mi chodzi?

Robisz sobie gorącą herbatę, zawijasz w koc jak w kokon, mościsz na kanapie i patrzysz na padający w ciemności śnieg. Czujesz się tak błogo i bezpiecznie w jasnym, ciepłym mieszkaniu, z ulubionym napojem w dłoniach i miękkim, mruczącym kotem przy boku. I wtedy myślisz, że wszystko fajnie, ale trzeba tej sielance dodać trochę pieprzu! Macie tak? Bo ja tak ! I wtedy, zdecydowanie chętniej niż w inne pory roku, sięgam po kryminał! Dlatego tej zimy postanowiłam udać się w podróż. W Bardzo kryminalną podróż! I mam nadzieję, że wybierzecie się w nią razem ze mną!

Czego możecie się spodziewać?

Przede wszystkim wyruszymy w podróż po historii kryminału i jego gatunkach. Poznamy pierwszego detektywa w dziejach, odpowiemy sobie na pytanie czym tak naprawdę jest kryminał noir, a także skąd wzięli się Sherlock Holmes i Herkules Poirot.

Przewędrujemy też świat wzdłuż i wszerz. Zawitamy do ponurej Skandynawii, zajrzymy na angielską prowincję i do postkomunistycznej, brudnej Rosji oraz odwiedzimy bardziej znajome, polskie podwórko. A to tylko niektóre z miejsc, które razem poznamy!

Pojawi się kilka baaaardzo zbrodniczych zestawień oraz trochę tajemniczych recenzji.

Będziemy czytać książki, oglądać filmy i seriale.

Ugotujemy razem naprawdę zbrodniczy posiłek.

Ubierzemy się według najstarszej detektywistycznej mody!

A na deser czeka na Was naprawdę groźny konkurs!

Warto też śledzić skrytkowego Facebooka, bo tam będę oczywiście wrzucać wszystkie wpisy, ale też pojawi się dużo unikatowej treści – ciekawostek, archiwalnych wpisów, zdjęć, zajawek i ogłoszeń. To co? Jesteście ze mną? 😀

  • Kasia

    Super! Uwielbiam kryminały i z niecierpliwością czekam na wpisy:)

  • Brzmi ciekawie 🙂

  • Kurcze, coś w tym jest! Nie jestem kryminalnym freakiem, ale od czasu do czasu kryminał przeczytam. Ostatnio sięgnęłam po niego kilka tygodni temu, gdy na dworze było naprawdę nieprzyjemnie, a ja siedziałam w łóżku, przy lampce, dającej ciepłe światło. A do tego kryminał rozgrywał się głównie zimą, więc atmosfera była świetna! Podoba mi się ten cykl i czekam na posty z jego serii z niecierpliwością 😀

%d bloggers like this: