Jedyna ciekawa rzecz w najnowszym filmie Allena

580102_1.1

… czyli analiza stylu Emmy Stone. Świeżo po seansie najnowszego filmu Woody’ego Allena Nieracjonalny mężczyzna mogę napisać jedynie: film jak film. Allen jak Allen. Trochę jazzu, trochę neurozy, trochę cynizmu. Bardzo dobrzy aktorzy. Fani obejrzą z umiarkowaną przyjemnością. Jest jednak coś, czym się zachwyciłam: styl Jill, granej przez cudowną Emmę Stone. Bo ja zawsze chciałam się tak ubierać, tylko coś mi nie wychodziło ;).

plecaczek_2

kapelusz

Jill dba o stroje, to bardzo widać na ekranie. O ile ja się znam na modzie (a w sumie to się nie znam) to nosi się w mocno inspirowanym latami sześćdziesiątymi pastelowym stylu boho, pomieszanym ze studenckim luzem. Wszystko jest delikatne, dziewczęce, nieco naiwne. Estetyczne, ale swobodne. Niby przypadkowe, a wysmakowane. Włosy są zawsze ułożone (czemu sama bohaterka kokieteryjnie zaprzecza), ale jakby nie były, makijaż staranny, ale delikatny. Krótkie spodenki, sukienka baby-doll, hipisowskie bluzeczki. Całość jest eteryczna i urocza, a liczy się każdy detal. Co ciekawe, bohaterka Emmy Stone nosi przez cały film te same ubrania. Nie jest to wcale częsty widok w kinie.

sukienka

580104_1.1585071.1

Na urodziny Jill dostaje wymarzony sweter. Dba też o stroje swojego chłopaka, a kiedy ten dopomina się uwagi, wychwala sweter (piękny!), który mu sama kupiła. I Jill jest trochę taka jak jej stroje – pozornie swobodna, wyluzowana i pozbawiona mieszczańskich przyzwyczajeń, a jednak w głębi duszy wszystko ma odmierzone od linijki, jest sprytna i całkiem cwana. I dość powierzchowna. Marzy o intelektualnym romansie z depresyjnym profesorem, bawiąc się jednocześnie zakochanym w niej po uszy chłopakiem. Ale przecież zostanie jej przez widza to wybaczone. Takim dziewczynom wybacza się wszystko.

      585101_1.1585077_1.1

para

  • Nie oglądałam, ale patrząc na zdjęcia to taka dziewczyna, którą każdy lubi. Zawsze dobrze wygląda i czuje się dobrze w swoich ubraniach. W zasadzie to też mogłabym się tak ubierać. 🙂

  • Muszę przyznać, że faktycznie świetny styl choć może niekoniecznie taki jaki sama preferuję. 🙂

  • Taka dziewczyna z sąsiedztwa 🙂

  • Ładnie, oryginalnie, stylowo. Polecam wszystkie filmy Woodiego Allena są genialne, jedyne w swoim rodzaju, po prostu mają swój klimat.

%d bloggers like this: